Zápisník

Proč zápisník a ne třeba blog? Protože zde nepravidelně zapisuji informace o službách a věcech které mne zaujaly, které používám a mohu je doporučit - nebo o těch které chci někdy pořádně vyzkoušet a používat, ale bojím se, že bych na ně zapomněl :-)


 

 3. 6.
2020

Typografický tahák

Jak se píše pomlčka a kdy ji použít? Nebo tam patří spojovník? A ono to není totéž co znaménko mínus?

 18. 12.
2019

Nastavení sdílení kalendáře Google

Chcete sdílet svůj kalendář ostatním členům týmu aby měli přehled třeba o vašich pracovních schůzkách? Zde je obrázkový návod, jak nastavit sdílení kalendáře Google pro ostatní členy týmu.

 18. 12.
2019

Založení kalendáře Google k vlastní e-mailové adrese

Potřebujete používat kalendář Google, ale nechcete si zakládat novou e-mailovou adresu na Gmailu? Chcete využít třeba svou firemní adresu s vlastní doménou? Kalendář Google můžete jednoduše používat s libovolnou existující e-mailovou adresou.

 6. 12.
2019

Víceúrovňové číslované seznamy v CSS

Pokud potřebujete publikovat dokumenty, které obsahují víceúrovňové číslované seznamy, jako např. různé smlouvy, stanovy, předpisy atd., hodí se vám tento trik.

 26. 3.
2019

Podíly vyhledávačů Google a Seznam v roce 2019

Jak jsou na tom hlavní rivalové na českém internetu v roce 2019? Má ještě smysl sledovat umístění webů na Seznamu? Kdy Google definitivně Seznam převálcuje?

 18. 3.
2019

Jak vytvořit timesheet z kalendáře Google

Kalendáře Google můžete využívat také jako nástroj pro zaznamenávání času stráveného nad různými projekty. V tom případě asi budete potřebovat jednoduše zjistit, kolik času jste na jednotlivých projektech strávili. Můžete časy sčítat ručně, to je ale pracné a zdlouhavé. Ideální je vytvořit z dat automatizovaný report - timesheet. Jak na to?

 23. 2.
2019

Jak v Google zapnout upozornění na novinky

Návod jak aktivovat pravidelné zasílání odkazů na obsah na základě klíčových slov.

 28. 3.
2017

Velmi stručný úvod do sociálních sítí pro majitele webů

Často uvažují provozovatelé firemních webů o propojení se sociálními sítěmi. Nejčastěji jde o Facebook a Twitter. O co vlastně jde, k čemu to může být dobré a co k tomu potřebujete? To se pokusím nastínit v následujícím textu.

 24. 3.
2016

Nová vlna e-mailových zpráv s nebezpečnou přílohou

V posledních dnech jsou e-mailové schránky doslova bombardovány zprávami, kde je často jako odesílatel uveden samotný příjemce. Snaží se vyvolat dojem, že jste si sami sobě poslali něco důležitého.

 16. 6.
2015

Pevná hlavička tabulky

Máte dlouhou tabulku a potřebujete pevnou hlavičku tabulky, která se neposouvá s obsahem ale zůstává stále viditelná? Řešením je jQuery plugin jQuery.floatThead!

 30. 4.
2015

Úplný základ Google Maps API

Návod jak si připravit pro své stránky mapu Google přesně podle svých potřeb a třeba i s vlastním "špendlíkem" najdete v textu Jan Polzera.

 20. 1.
2015

Formulář pro výpočet a vyplnění daňového přiznání k dani silniční zdarma

Řešíte každoročně v lednu problém jak rychle a pokud možno levně nebo úplně zadarmo spočítat, vyplnit a podat Daňové přiznání k dani silniční?

 15. 1.
2015

Antivir a antispam úspěšně zachytil nebezpečné zprávy

Možná jste v médiích zaslechli zprávy o dalším pokusu infikovat počítače pomocí mailů využívajících metody sociálního inženýrství.

 14. 10.
2014

Jak připravit vlastní plugin pro CKEditor

Pokud používáte pro své projekty WYSIWYG komponentu CKEditor, jistě jste se setkali s potřebou doplnit do editoru nějakou specifickou funkcionalitu, která v editoru není obsažena.

 13. 8.
2014

Testování responzivních webů

Palčivý problém každého kodéra je testování vzhledu responzivních webů na různých zobrazovacích zařízeních.

 6. 8.
2014

Základní návrh rozvržení stránky pro Bootstrap

Pokud nechcete skládat základní komponenty stránky v Bootstrapu ručně, můžete použít nástroj Layoutit!

 10. 3.
2014

Založení spolku podle nového občanského zákoníku

Pár postřehů a návodů jak založit a registrovat spolek podle zákona č. 89/2012 Sb., tedy podle nového občanského zákoníku, který vstoupil v platnost od 1. ledna 2014. Snad to někomu pomůže....
Aktualizováno 14.1.2015 a 1.5.2015

 19. 2.
2014

Vytváření základní CSS mřížky pomocí Stylusu

Zakladní mřížka - grid usnadní návrh a tvorbu vícesloupcového layotu webové stránky, ušetří čas a zachová jednotné rozměry všech prvků.

 10. 2.
2014

Pure - štíhlý CSS framework

Sada malých CSS modulů, které můžete snadno použít v téměř každém webovém projektu.

 18. 11.
2013

Dejte o svém e-shopu vědět

Na Shoptet Blogu začíná vycházet seriál, který vypadá docela zajímavě a rozumně. Jaké máte jako provozovatel e-shopu možnosti jeho propagace?

 12. 11.
2013

Dnes je den dopravy zdarma!

Chcete-li ušetřit poplatky za dopravu, objednávejte ve vybraných e-shopech od pravého poledne 12. listopadu po celých následujících 24 hodin!

 4. 11.
2013

Toggl - píchačky nejen pro dělníky internetu

Pokud pracujete pro více klientů, nebo alespoň na více projektech, hodí se sledovat čas který jednotlivým úkolům věnujete. Můžete si vše značit do svého diáře, nebo používat tabulku v Excelu, ale nebude to asi příliš pohodlné.

 2. 11.
2013

Iconfinder - vyhledávač ikon

Kdo někdy potřebuje vhodnou ikonu a neumí nebo nemá čas si ji vytvořit, poohlédne se samozřejmě po internetu. Jenže vyhledávat ikony pomocí Googlu není úplně jednoduché.

 1. 11.
2013

Apple začal prodávat iPad Air

Novinka přináší po dvou a půl letech inovovaný design. Apple nový iPad ztenčil a snížil jeho hmotnost pod hranici půl kilogramu. Nový tablet má tloušťku pouze 7,5 mm, je vybaven 9,7 palcovým displejem s Retinou a tepe v něm nový výkonnější procesor A7. Autorizované obchody Applu v Česku je začaly prodávat dnes, tj. v pátek 1. listopadu. Na jednotlivé obchody v Česku připadá jako obvykle...

 1. 11.
2013

TextMod - šikovná pomůcka pro úpravu textu

Určitě už se vám někdy stalo, že jste potřebovali rychle použít kousek textu, který byl ale nevhodně naformátovaný, byly v něm kousky HTML kódu nebo byl jinak deformovaný.

© 2024 i-servis.cz  |  tel: +420 776 661 580  |  info@i-servis.cz   |  mapa stránek