Apple začal prodávat iPad Air

1. 11. 2013

iPad AirNovinka přináší po dvou a půl letech inovovaný design. Apple nový iPad ztenčil a snížil jeho hmotnost pod hranici půl kilogramu.

Nový tablet má tloušťku pouze 7,5 mm, je vybaven 9,7 palcovým displejem s Retinou a tepe v něm nový výkonnější procesor A7.

Autorizované obchody Applu v Česku je začaly prodávat dnes, tj. v pátek 1. listopadu. Na jednotlivé obchody v Česku připadá jako obvykle jen malý počet tabletů, podle informací HN a IHNED.cz jde o přibližně 20 tabletů na obchod, přičemž provozovatelé většího počtu poboček, jako je Electro World, nemusejí rozložit dostupnost rovnoměrně, ale soustředí tablety do velkých prodejen v Praze, Brně a Ostravě.

Nový iPad Air získal skvělé recenze v médiích, která k testovacím kusům měla přednostní přístup. Recenzenti oceňují nejvíce snížení hmotnosti tabletu a tloušťky:
 

TechCrunch

iPad Air je obrovské zlepšení proti iPadu 4. generace. Jeho tvar je to nejlepší, co je aktuálně mezi 10″ tablety dostupné a poskytuje skvělou kombinaci přenosnosti a použitelnosti, kterou bychom hledali na konci spektra multimediálních zařízení.

CNET

Funkčně je iPad Air téměř identický s modelem z minulého roku, nabízí akorát lepší výkon a lepší videochatování. Ale co se týče designu a estetiky, to je úplně jiný svět. Je to nejlepší spotřebitelský tablet s velkým displejem na trhu.

Anandtech

iPad Air na všechno zcela mění náhled. Skutečně zmodernizoval velký iPad. I když mám za to, že bude stále hodně uživatelů, co dají přednost malým rozměrům iPadu mini s retina displejem, myslím si, že je stále dost těch, kteří ocení veškeré výhody, které jdou ruku v ruce s velkým displejem. Text se snadněji čte, zvlášť na plnohodnotných verzích webových stránek. Fotografie a videa jsou větší a tedy více nadchnou. V minulosti zde bylo hodně kompromisů, které jste museli přijmout při výběru iPadu nebo iPadu mini. U této generace z toho Apple vyvázl.

Štítky: Apple

© 2024 i-servis.cz  |  tel: +420 776 661 580  |  info@i-servis.cz   |  mapa stránek