Formulář pro výpočet a vyplnění daňového přiznání k dani silniční zdarma

20. 1. 2015

Řešíte každoročně v lednu problém jak rychle a pokud možno levně nebo úplně zadarmo spočítat, vyplnit a podat Daňové přiznání k dani silniční?

Já tedy ano a protože si na splnění této povinnosti vzpomenu obvykle někdy pozdě večer a čas tlačí, vyzkoušel jsem už různá řešení od papírového formuláře počínaje, přes stažené PDF až po různé kalkulátory v Excelu.

Až letos jsem narazil na řešení, které funguje bezvadně, je úplně zdarma a kupodivu provozovatelem je stát - konkrétně Generální finanční ředitelství. Celé je to trochu ukryto v hlubinách Daňového portálu na poněkud nesrozumitelné adrese:

https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/epo2/form/subjekt.faces

Formou průvodce postupně vyplníte všechny oddíly formuláře. Zadáte potřebné údaje, systém vypočte příslušnou daň, zkontroluje zda máte vyplněno vše potřebné a nakonec můžete přiznání buď přímo elektronicky odeslat pomocí datové schránky nebo s přiloženým elektronickým podpisem. Pokud chcete přiznání podat klasicky na papíře, máte možnost stáhnout připravené PDF, které si pak můžete vytisknout a odevzdat na podatelně finančního úřadu.

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku

Pokud potřebujete práci na přiznání přerušit, máte možnost stáhnout si kdykoliv tzv. pracovní soubor, který si uložíte kdekoliv na disk, nebo třeba někam do cloudu. Až se bude chtít k práci vrátit, otevřete si Daňový portál a pracovní soubor si do aplikace zase natáhnete. Nemusíte se ani registrovat, registrace je nepovinná.

Na Daňovém portálu jsou k dispozici prakticky všechny důležité daňové formuláře. Vřele vám doporučuji portál vyzkoušet.

 

Štítky: Ze života

© 2024 i-servis.cz  |  tel: +420 776 661 580  |  info@i-servis.cz   |  mapa stránek